• galeia
  • ericson laboratoire
  • sesderma
  • kolekcje OPI
  • zabiegi

MANDELAC – kwas migdałowy

migdalowy

Co to jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi proliferację reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.

Jakie działanie ma kwas migdałowy?

Duża zdolność przebudowy skóry
Kwas migdałowy posiada dużą zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej.


Działanie rozjaśniające
Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach melasma ulega złagodzeniu o 50% po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%. Nie zaobserwowano przypadków przebarwień pozapalnych u pacjentów o ciemnym
fototypie.


Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne
Pod względem chemicznym, kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania.


Kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.

Jakie są wskazania do zabiegu z kwasem migdałowym?

Dla pacjentów ze skórą trądzikową,łojotokową z zapaleniem mieszków włosowych lub trądzikiem różowatym. Skóra z oznakami starzenia i niejednolitą pigmentacją.

Jak często można stosować kwas migdałowy?

Peeling możemy stosować co 2-3 tygodnie wiosną, jesienią, zimą. Zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów.

Jak postępować przed zabiegiem?

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować depilacji laserowej, elektrolizy oraz woskowania, dermabrazji, preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.

Jak postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa oraz osiągnięcia jak najlepszych rezultatów terapii nie należy opalać się przez 4 tygodnie. Wskazane jest stosownie kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez ok 14 dni, nie zdrapywać łuszczącego naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu.

Jakie są przeciwskazania?

Ekspozycja skóry na słońce, alergie skórne, aktywna opryszczka, ciąża i karmienie piersią, skóra podrażniona.

Cena: 290 zł

© Magnolia Nail Bar 2013