• galeia
  • ericson laboratoire
  • sesderma
  • kolekcje OPI
  • zabiegi

MIKRODERMABRAZJA

Co to jest mikrodermabrazja i na czym polega zabieg?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą głowic diamentowych i pompy ssącej warstwa po warstwie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Mikrodermabrazja to w pełni bezpieczna a zarazem bardzo skuteczna metoda na poprawę stanu skóry. Dzięki umiarkowanemu złuszczaniu naskórka w jego warstwie podstawowej dochodzi do tworzenia nowych komórek. Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny i na czym polega jego skuteczność?

Zabieg jest bezbolesny. Intensywność zabiegów-głębokość złuszczenia jest dobierana do stanu skóry i jej problemów. Po usunięciu górnych warstw naskórka substancje aktywne znacznie łatwiej wnikają w głąb skóry. Następuje poprawa jakości skóry tj. ujednolicony koloryt, wygładzenie, odświeżenie, zmniejszają się blizny potrądzikowe, spłycają zmarszczki oraz zmniejszają się pory skóry.

Czy mikrodermabrazję możemy łączyć z innymi zabiegami?

Bardzo ważne jest aby po zakończonym zabiegu zastosować odpowiednie preparaty do stanu skóry. Mikrodermabrazję możemy stosować jako pojedynczy zabieg lub łączyć z peelingami chemicznymi. Użycie peelingu chemicznego z mikrodermabrazją znacznie podnosi skuteczność wnikającego preparatu.

Jakie są wskazania do zabiegu mikrodermabrazji?

Trądzik pospolity, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, szorstki, zrogowaciały naskórek, zmarszczki, rozstępy, suchość i wiotkość skóry.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem mikrodermabrazji?

Przed zabiegiem nie powinno się stosować żadnych preparatów peelingujących, unikać zabiegu depilacji laserowej w obrębie twarzy, wosku. Powinno również unikać się mocnego opalania na słońcu jak i solarium ok 3 dni.

Jakie są zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji?

Nie powinno się ok 2 tygodni po zabiegu opalać skóry na słońcu i solarium, korzystać z sauny przez parę dni, unikać kąpieli w basenie z chlorowaną wodą.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji?

Trądzik ropowiczy, różowaty zakażenie wirusowe, bakteryjne.

Cena:

mikrodermabrazja na twarz – 180 zł (z maską algową)
twarz, szyja, dekolt – 230zł
do zabiegu z kwasami – 70 zł

© Magnolia Nail Bar 2013