• galeia
  • ericson laboratoire
  • sesderma
  • kolekcje OPI
  • zabiegi

AZELAC – kwas azelainowy

azelainowy

Jakie działanie ma kwas azelainowy?

Ma działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych. Działa przeciwzapalnie powstrzymując wolne rodniki. Zapobiega powstawaniu zaskórników, hamuje tyrozynazę, przez co umożliwia powstawanie przebarwień.

Jakie są wskazania do zabiegu z kwasem azelainowym?

Stosowanie kwasu azelainowego zaleca się przy trądziku pospolitym i różowatym oraz w kuracjach skóry atopowej, skłonnej do podrażnień. Rekomendowany jest dla cer naczyniowych, wrażliwych i tych skłonnych do rumienia. Dodatkowo dzięki właściwościom wybielającym doskonale sprawdza się w leczeniu przebarwień skóry.

Jakie są efekty stosowania kwasu azelainowego?

Zmniejsza się wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, dzięki temu skóra staje się gładka o wyrównanym kolorycie i strukturze.
Następuje zmniejszenie porów, redukcja trądziku, likwidacja zaskórników. W przypadku skóry naczyniowej zaobserwować możemy
eliminację rumienia i grudek. Stosowanie kwasu azelainowego wpływa również na redukcje przebarwień i blizn potrądzikowych oraz odmładza cery wrażliwe i delikatne.

Jak często stosujemy kwas azelainowy?

Zabieg może być stosowany przez cały rok, również latem. Zaleca się wykonanie od 5-10 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 2 tygodniowych. W celu poprawienia wyglądu skóry może być stosowany jako kuracja jednorazowa.

Jak postępować przed zabiegiem?

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować depilacji laserowej, elektrolizy oraz woskowania, dermabrazji, preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.

Jak postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa oraz osiągnięcia jak najlepszych rezultatów terapii nie należy opalać się przez 4 tygodnie. Wskazane jest stosownie kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez ok 14 dni, nie zdrapywać łuszczącego naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania?

Alergie skórne, aktywna opryszczka, liczne teleangiektazje, skóra podrażniona.

Cena: 250 zł

© Magnolia Nail Bar 2013