• galeia
  • ericson laboratoire
  • sesderma
  • kolekcje OPI
  • zabiegi

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

Na czym polega trwała depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na pozbycie się niechcianego owłosienia w bezpieczny i trwały sposób. Laser emituje łagodną wiązkę promieni przenikających w głąb skóry, aż do mieszka włosowego gdzie bezpowrotnie niszczą cebulkę. Depilacja laserowa działa powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu.

O czym powinniśmy wiedzieć poddając się depilacji laserowej?

Włosy nie rosną jednocześnie, więc nie wszystkie zostaną usunięte podczas jednego zabiegu depilacji laserowej. Laser wpływa na te włosy, które w danym momencie są w fazie wzrostu tzw. fazie (anagen). Pozostałe są w fazie uśpienia tzw. fazie (katagen) i one nie reagują na światło lasera. Faza ich wzrostu trwa od 3-8 tygodni po tym czasie zaczyna się aktywny wzrost włosa. Dlatego też zabiegi należy powtarzać, aby skutecznie pozbyć się włosów.

Jak często powinniśmy wykonywać zabieg?

Aby efekt depilacji laserowej był skuteczny zaleca się wykonanie ok. 5 zabiegów co 4 tygodnie. Należy pamiętać, że laser działa na ciemne włosy.

Jak należy postępować przed zabiegiem?

Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, na której przeprowadzamy wywiad i oceniamy stan skóry i rodzaj włosa oraz dobieramy odpowiednie parametry. Następnie wykonujemy próbę laserową.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Przed zabiegiem należy ogolić skórę golarką 1 dzień, w dniu zabiegu nie używać balsamu lub kremu. Około 4 tygodni nie należy woskować okolic poddawanych depilacji oraz nie stosować peelingów. Skóra nie może być opalona.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Nie wolno się opalać, stosować leków światło-uczulających, stosować toników i dezodorantów na bazie alkoholu, korzystać z sauny. Powinno stosować się krem przynoszący ukojenie skórze np. pantenol, alantan.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Ciąża i karmienie piersią, łuszczyca, bielactwo, leki światłouczulające, retinoidy, dziurawiec, nagietek, peeling na tydzień przed zabiegiem.

Cena:

wąsik – 100 zł
broda lub baki – 200 zł
pachy – 180 zł
bikini – 200 zł
bikini głębokie – 280 zł
ręce – 200 zł
uda – 290 zł (przód lub tył)
łydki – 390 zł (przód i tył)

© Magnolia Nail Bar 2013